Dzieci dają dużo szczęścia, sprawiają że dom tętni życiem, a życie rodziny jest ciągłą przygodą. Każdy dom musi być właściwie dostosowany do dzieci, musi być dla nich bezpieczny, ale też zapewniać im miejsce do spania, zabawy i relaksu. Niezwykle istotnym miejscem dla każdego dziecka, jest jego pokój. Taki pokój powinny mieć już niemowlęta, od pierwszych chwil życia. Każde maleństwo powinno mieć swoje własne miejsce do spania i zabawy, nawet jeżeli w pierwszych miesiącach opiekunowie wolą mieć maluszka w pobliżu, to osobny pokoik można już dla niego zaaranżować i spędzać z nim tam czas w trakcie dnia. Czym szybciej maluch przywyknie do spania w swoim pokoju, tym lepiej.
Pokój dla dziecka jest szczególnym miejscem, musi być przytulny i ładnie zaaranżowany. Powinno w nim być mnóstwo barw, bo szczególnie dla niemowlaków, stymulacja barwami jest niezwykle ważna dla prawidłowego rozwoju. Pokój dziecięcy aby był użyteczny i praktyczny, musi być wyposażony w odpowiednie meble. Wszystkie meble do pokoju dziecięcego, powinny posiadać właściwe atesty. Powinny być zrobione z bezpiecznych i ekologicznych materiałów, bo dzieci zwłaszcza te najmniejsze mają tendencję do brania różnych rzeczy do ust. Nie może więc być dla nich szkodliwe, gdy poliżą łóżeczko, czy będą chciały spróbować szafki. Bardzo ważną kwestią jest też wytrzymałość mebli w pokoju dla dzieci i ich stabilność. Aby polepszyć bezpieczeństwo malucha w pokoju, dobrze jest każdy mebel przykręcić dodatkowo do ściany. Takie działanie pozwoli uniknąć ryzyka przewrócenia się szafy czy łóżka na malucha. Jednym z najważniejszych mebli dla niemowlęcia, jest łóżeczko. Ten mebel ma umożliwić dziecku zdrowy i spokojny sen, być miejscem w którym będzie mogło odpocząć. Łóżeczko w pokoju dla dziecka, musi być dopasowane do reszty mebli. Z tego powodu najbardziej opłaca się sprawić dziecku gotowy komplet, w którym będzie łóżko dopasowane do wieku dziecka, szafa i komoda na ubranka i pieluszki, komoda kąpielowa a także przewijak. Meble do pokoju dziecięcego są słodkie. Często ozdobione są postaciami z bajek, kolorowymi ilustracjami i grafikami. Wykonane są w jasnej i ciepłej kolorystyce, co sprawia, że taki pokój dziecięcy jest uroczy i słodki.
W pokoju dziecięcym nie może także zabraknąć prawidłowego oświetlenia, nie za ciemnego ale też nie zbyt jaskrawego a także różnych, dziecięcych przedmiotów. Do nich należą gadżety do kąpieli i pielęgnacyjne, zabawki, wygodne fotele, w których będzie można dziecko karmić lub utulić przed snem, czy radio, w którym będzie można puszczać dziecku muzykę do snu. To jak urządzi się pokój dziecięcy, zależy w głównej mierze od rodziców. W inny sposób aranżuje się się pokój dla chłopca, inaczej dla dziewczynki, jeszcze inaczej dla wspólny dla dwójki dzieci. Trzeba też brać pod uwagę wiek dziecka, jego potrzeby i charakter. Pokój dla dziecka powinien być zaaranżowany z sercem, dlatego każdy element wyposażenia powinna być starannie przemyślany. Warto poświęcić na to sporo czasu, rozplanować każde miejsce w pokoju, tak aby maluszek czuł się cudownie w takim miejscu, by było zrelaksowane i radosne. Sprawi to, że i rodzice będą mogli się beztrosko cieszyć macierzyństwem i nowym życiem w większym gronie.

12 marca 2018 admin , ,