Przyjście na świat dziecka to nadzwyczajny okres w życiu rodziców, który obfituje w wiele przyjemności, lecz i stresu. Większa część osób, już przed narodzeniem się dziecka mebluje pokój, przede wszystkim w trakcie trzeciego trymestru, niemniej jednak są dodatkowo tacy, którzy wierzą w przesądy, że nie powinno się pozyskiwać mebelków przed narodzinami. Tak na prawdę nie istotne, którym rodzajem rodzica jesteś, istotne abyś tak wyposażył pokój dziecinny, aby był on wygodny oraz bezpieczny.

Niemowlak większość czas przesypia, ponieważ naturalnie spanie stymuluje jego rozwój w obszernej mierze. Wypada wskutek tego postarać się, żeby dziecko łatwo usypiało oraz nie budziło się niewyspane. Jak pokazują badania, dzieciaki, które lepiej śpią, szybciej się kształtują. W następstwie tego serduszkiem pokoju dziecinnego powinno być łóżeczko. Na rynku istnieje okazały wybór tego typu produktów, warto skusić się na wariant, który ma certyfikaty bezpieczeństwa i sporządzony jest z nietoksycznych półproduktów, które dodatkowo nie uczulają. Wart podkreślenia jest również materac, w tym miejscu nie można szczędzić, kupując np. z drugiej ręki, dlatego że według badaczy dzieci śpiące na starych i przestarzałych materacach częściej umierały z powodu zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej. Zatem najlepiej wybrać model materaca, który uniemożliwia uduszeniu się nawet w sytuacji, kiedy maleństwo obróci się na brzuszek. Wszystkie mamy pragną, aby i dzieci miały jak najprzyjemniejszy sen, stad kupują mnóstwo poduszek, kocyków oraz pościeli do łóżeczka, a to nie potrzebne. Maleństwo powinno spać tylko na materacyku, bez zbędnych dodatków, żeby zapobiec ewentualności uduszenia się.

Pokoik dla noworodka ma obowiązek mieć mebelki, warto wybrać tworzywa, które są przebadane oraz nie posiadają mocnych krawędzi, o jakie maleństwo mogłoby się uderzyć. Wskazane jest zdecydować się na meble dedykowane dla noworodków, w skład jakich wchodzi komoda i komplet półek z głębokimi szufladami. Nieodłącznym elementem wyposażenia tego pokoju powinien być przewijak, jaki posiada zapobiegawcze barierki, które zapobiegają upadnięciu dziecka w sytuacji, kiedy jego rodzicielka dosięga np. po pieluszkę. To raptem koszt w przypadku najprostszych modeli wynoszący jedynie w przybliżeniu 200 zł. Należałoby również postarać się o sympatyczne oświetlenie. W tym miejscu najlepszą alternatywą są bezpieczne żarówki, jakie posiadają atesty fotobiologiczne i nie eksploatują delikatnego wzroku maluchów. Jako, że pokoik powinien być przede wszystkim funkcjonalny nie można zapomnieć o miejscu dla rodzicielki, gdzie może przykucnąć i w spokoju oraz ciszy nakarmić maluszka. Sprawdzi się np. fotel uszak, który posiada szeroki podgłówek. Tutaj bardzo dobrze kupić model z niegłębokim siedziskiem.
W rzeczy samej nie bez znaczenia są także kolory ścian. zaleca się wybierać mocnych bardzo jaskrawych kolorów, które obciążają wzrok dziecka. Tutaj najlepszym rozwiązaniem są standardowe biele, ecru oraz sympatyczne róże, zielenie i błękity. pokoik dzieciaczka musi posiadać również nawilżacz powietrza, zwłaszcza potrzebny jest zimą, gdy nagrzewa się lokal mieszkalny, co sprawia, ze powietrze jest suche. Zabawki dla niemowlaków nie są jeszcze tak konieczne, nie można rozmieszczać ich w łóżeczka, o ile już decydujemy się na nie musimy nabyć takie modele dedykowane do konkretnego wieku.