Urządzenie pokoiku dziecka w żadnym wypadku nie jest bezproblemowym zadaniem i niekiedy przystawia bardzo dużo kłopotów. Sytuacja jest o tyle łatwa, że w przypadku niemowlaków warto zadecydować się na ergonomiczność i bezpieczeństwo, a estetyka może usunąć się na dalszy plan. W sytuacji, gdy mamy do czynienia ze starszymi dziećmi nie jest już tak bez trudności, przede wszystkim wtenczas, kiedy zaczynają mieć osobiste zdanie oraz opinie. W samej rzeczy warto, a wprost powinno się upiększać pokoik wespół z dzieckiem i przyzwolić mu na prywatne wybory, jak najbardziej rodziciel ma obowiązek dozorować sytuację oraz zapobiegać złym doborom. O ile maleństwo może wybrać kolor ścianek, bądź swoje biurko, tak rodzic winien przetestować czy ma ono atesty i jest bezpieczne.

Na początku pożądane byłoby wybrać się do sklepu meblowego, który proponuje mebelki dedykowane do konkretnej grupy wiekowej. Należy zdecydować się na modele, które posiadają zaokrąglone i łagodne granice, co zapobiega cięższym urazom. Wszelkie komplety mebli powinny być zrealizowane z poświadczanych oraz bezpiecznych materiałów. Jak wiadomo sen służy rozwojowi z tej przyczyny, jest konieczne wybrać takie łóżko, które będzie i bezpieczne oraz komfortowe.

Pokój dla dziewczynki
Małe, kilkuletnie małolatki nadzwyczaj często kochają bawić się w księżniczki i parodiować postacie z przypowieści, w związku z tym stosownym pomysłem, może być urządzenie pokoju w stylu małej królewny czy księżniczki. Można w tym miejscu wybrać delikatny róż, jako kolor ścian. Łóżko może być drewniane, z emblematem królewny. Istotne, żeby było niskie. Fundamentalny jest również dobór materaca, nie powinien on być zbyt delikatny. Pościel może być także w konkretny wzór np. postaci Disneya, jaki świetnie skomponuje się z wnętrzem. Do takiego pokoju przetestują się białe mebelki. Na półkach można zestawić ukochane zabawki. Ukochany miś pluszowy może zaś być stawiany na łóżku i służyć jako przytulanka.
O ile przestrzeń jest znacząca, warto w niej umiejscowić domek dla lalek a także namiot, który przypomina grodzisko.

Pokoik dla młodzieńca
Nastolatkowie uwielbiają zabawy samochodzikami a także postacie z przypowieści, jakie są synonimem galanterii. Znamienitym pomysłem może być zorganizowanie pokoiku odpowiednio z zainteresowaniami oraz ukochanymi postaciami superbohaterów. Kolory ścian mogą być w klasycznej bieli, błękicie bądź delikatnych odcieniach szarości. Na ściankach można zawiesić plakaty z superbohaterami. Jeżeli dziecko interesuje się samochodami można kupić łóżko w tym kształcie. Jest to wspaniały pomysł, jaki zagwarantuje bardzo dużo przyjemności najmłodszym. W przypadku chłopców, którzy chodzą do szkoły powinno się zadbać również o komfortowe biurko a także siedzisko, najlepiej nie decydować się na model obrotowy, gdyż zamiast odrabiać zajęcia dziecko zdoła się na nim kręcić i dekoncentrować. Przy łóżko można umieścić lampkę, która jest pomocna w sytuacji, gdy dziecko potrzebuje w nocy skorzystać z toalety. Na posadzce lepiej przetestuje się wykładzina dywanowa, niż panele, jakie są śliskie, przez co maleństwo może bardzo łatwo paść. Nie przetestuje się także gres podłogowy, który bez trudności ubrudzić, a trudniej wyczyścić. Przy planowaniu pokoiku dziecinnego powinno się pominąć wyekwipowanie go w konsole do gier czy komputer oraz telewizor.

11 marca 2018 admin , ,