Aranżowanie pomieszczenia dla niemowlaków pod żadnym pozorem nie jest takie proste, jak zdołałoby się wydawać. Pomieszczenie musi być pożyteczne szczególnie dla rodzicielki i umożliwiać powszednią pielęgnację maleństwa. Powinno być również komfortowe dla dziecka. Na początku wskazane jest zastanowić się nad kolorem ścianek, niekoniecznie należy poddawać się stereotypom mówiącym o odcieniu różowym dla pensjonarki oraz niebieskim dla młodzieńca. Kolory ścian powinny być przyjemne i stymulować rozwój dziecka. Trzeba unikać intensywnych barw i przenikliwych kolorów takich jak czerwień i bordo, które zdołają zaburzać spokojny sen i utrudniać zasypianie. Najlepiej odwołać się do psychologi barw mówiącej, że zielony kolor wycisza, a biel koi i zapobiega lękom. Nie wskazane jest rozpoczynać chaosu.

Meble dla noworodków- łóżeczko najistotniejsze w pokoiku dziecinnym
Najistotniejsze w tym pomieszczeniu jest łóżeczko i ono powinno być jego centrum. Przy zakupie nie warto oszczędzać, gdyż jest ono swego rodzaju poręczycielem bezpiecznego snu. Musi być bezpieczne i zapobiegać uderzeniom, czy wypadnięciu. Warto pamiętać, że dla dziecka kategorycznie bezpieczniejsze jest spanie we własnym łóżeczku, a nie z rodzicami, którzy mogą przez przypadek je przydusić. Wypada zdecydować się na łóżeczka z atestem bezpieczeństwa, które mają dostosowywaną wysokość. Wyższe rozłożenie materaca, jest lepszym rozwiązaniem w przypadku maluszków, gdyż łatwiej wyjąc je z łóżeczka, podczas gdy płaczą, aczkolwiek niższe złożenie gwarantuje bezpieczeństwo. Jeżeli zarządzasz wyższym budżetem możesz zadecydować się na łóżeczko z dodatkową opcją kołysania, w innej sytuacji zdołasz zwyczajnie nabyć kolebkę. Podstawowym elementem wyposażenia łóżeczka jest materac, najpewniejszym prototypem jest ten, który zapobiega nagłej śmierci łóżeczkowej, poprzez system patentów, min siatce, która uniemożliwia uduszeniu się.

Meble dla niemowlaków- funkcjonalizm ponad wszystko
W szczególności w przypadku dzieci pierworodnych rodziciele wybierają wyszukane meble, które mają ultra nowoczesne kształty, aczkolwiek nie są praktyczne. Pomieszczenia muszą być funkcjonalne. To powinna być ich najistotniejsza cecha.
Interesującym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na komodę z zakładanym przewijakiem. W komodach najlepiej wybrać głębokie przegródki, które pomieszczą ubranka oraz wyposażenie. Półprodukty z których skonstruowane są meble muszą posiadać certyfikaty jakości opublikowane przez UE. Z kolei na półkach można umiejscowić kosmetyki a także pieluszki, które będą wiecznie pod ręką.

Wystrój pokoju dzidziusia- fotel huśtany
Dzidziusie w wielu przypadkach posiadają trudność z zasypianiem i jeżeli nie są przenoszone na rękach lamentują. To może być dosyć ambarasujące i męczące, w następstwie tego można zdecydować się na fotel kolebany, gdzie rodzicielka może spokojnie tulić dziecko w ramionach, a również nakarmić. Pożądane byłoby wybrać model z podnóżkiem i niespecjalnie głębokim siedziskiem, tak aby uprościć wstawanie. Dobrym rozwiązaniem jest również puchowa poduszka a także profilowane plecy, które zapobiegają bólom.

Jeżeli pokój posiada ogromne okna rodzic powinien zamontować rolety, żeby promienie słońca nie rozwścieczały delikatnych oczu dziecka. Gadżetem, który powinien znajdować się z pokoiku jest oczyszczacz powietrza a także jego nawilżacz.

11 marca 2018 admin ,