Wybór zabawek do pomieszczenia dziecka niejednokrotnie nastręcza rodzicielom bez liku trudności. Szeroki asortyment może przyprawić o zawrót głowy. Najbardziej fundamentalne jest, żeby zabaweczki dostosowywać do stopnia rozwoju dziecka. Inną kwestią jest nie przeładowanie pomieszczenia nadmierną ich liczebnością a także wybór zabawek z scharakteryzowanego materiału. Przeważającym powodzeniem cieszą się w podobny sposób Misie Szumisie, a także pluszowe lalki Metoo. Bez wątpliwości niesłabnącą popularnością odznaczają się pluszowe misie w rozmaitych rozmiarach.

Pokój dla dziecka powinien być przystosowany do jego wieku. W niemowlęcym pomieszczeniu nie może zabraknąć także funkcjonalnych mebli dla rodziców. Niezbędny będzie kołysany fotelik, dzięki któremu łatwiej uśpić niemowlaka. Przy trudnościach z zasypianiem pomoże zabawka-przytulanka, którą polecają sobie wszystkie początkujące rodzicielki, innymi słowy Whisbear, oznaczany w podobny sposób Misiem Szumisiem. Pluszowa zabawka na baterie wytwarza wibracje, które powielają odgłosy słyszane przez dziecko w czasie życia płodowego. Z tego względu są niesłychanie skutecznym uspokajaczem, kiedy maleństwo rozpoczyna ronić łzy. Zaopatrzone są w receptor, który po dwudziestu minutach gwałtownego wibrowania przechodzi w stan pilnowania, a kiedy dziecko zaszlocha po raz kolejny zaczyna szeptać intensywniej pozwalając mu zasnąć. To nieodzowna pomoc dla rodziców przy usypianiu malucha a także pierwsza zabawka, którą maleństwo posiada przy sobie. Podczas gdy dziecko zaczyna już uchwycić, poza funkcją usypiania, jest jednocześnie świetny do bawienia się. Jego ergonomiczny kształt umożliwia zamontować go także o ramę łóżeczka, jeśli nie kładzie się go bezpośrednio przy dziecku.

Do łask nawracają także przeciętne, pluszowe zabawki, takie jak lalki Metoo. Pośród lalek mamy tu również misie, króliczki, a także sofy będące równocześnie wielgachną zabawką. Zabawki posiadają stereotypowe, zaokrąglone kształty, w związku z tym nadają się również dla bardzo małych dzieciaków, także niemowlaków. Nadzwyczajną atrakcją są ubranka dla lalek i misiów z nadrukowanym imieniem dziecka. Taka pluszowa laleczka czy miś będzie znakomitym przyjacielem dziecka od początkowych chwil egzystowania.

Nadzwyczajnie popularne, a również rozwijające są tradycyjne niedźwiadki, a także interaktywne. Niedźwiedź na baterię ma wbudowanych kilka trybów między innymi potrafi obliczać, świergocze piosenki, a także zapamiętuje sekrety dziecka szepnięte mu na uszko i detalicznie je powtarza. Przy świergotaniu i mówieniu rusza również buzią, co jest dodatkową atrakcją dla dzieci.

Szczegółem wystroju pokoju dziecka mogą być w podobny sposób zabawki drewniane. Wykonane z bezpiecznego, antyalergicznego materiału, cieszą się coraz pokażniejszą popularnością. Zarówno klocki w przeróżnych kształtach, z których można produkować z dzieckiem wieżowe konstrukcje, jak i drewniane szyny dla samochodzików będą nie tylko wspaniałymi zabawkami, ale również upiększą pokoik dla dziecka. Ponadczasowe są także drewnopodobne koniki na resorach, jakimi to bawiły się już prababcie, a prawnukom jednakowo mocno przypadły do gustu.

Dobór zabawek do pomieszczenia dziecka powinien być podyktowany nie tylko tymczasową modą, lecz przede wszystkim ergonomicznością. Dobrze aby posłużyły dziecku na dłuższy czas.