Urządzenie pokoju dziecięcego nie jest prostą sprawą. O ile noworodek nie ma jeszcze swoich preferencji i to opiekunowie zgodnie ze swoimi preferencjami urządzają jego pokój, o tyle w przypadku większych dzieci należy już brać pod uwagę jego pasje i upodobania. Ważnym wyposażeniem każdego pokoju dla dziecka są zabawki.

Jakie zabawki kupić do pokoju najmłodszego dziecka?
W obecnych czasach panuje moda na ekologiczne surowce. Rodzice z ochotą więc wybierają drewniane modele, które ozdabiały pokoje ich babć. Dobrym zakupem z pewnością jest koń na biegunach, który jest nie tylko zabawką ale ślicznym elementem wystroju pokoju dziecka. Oczywiście maleńkiemu dziecku jeszcze się nie przyda, z tego powodu poza tym warto wybrać także pluszaki w czarno-białych kolorach. Będzie to interesujący i świetny wybór dla niemowlaka, któremu powinno dostarczyć się wielu bodźców do prawidłowego rozwoju, a do pewnego momentu w życiu widzi świat w czarno-białych barwach. Niezbędnym gadżetem będzie karuzelka nad łóżeczkiem, na którą niemowlę będzie miało możliwość patrzeć. Można ją nakręcić przez co dziecko będzie podążać za nią oczami. Ponadto będzie odtwarzać muzyczki, które pozwolą maluszka uspokoić oraz będą pomocne podczas usypiania go.

Zabawki do pokoju starszego dziecka
Zakup zabawek do pokoju kilkuletniego dziecka z pewnością powinno się już z nim omówić. Świetnym pomysłem będą duże lalki, które można położyć w rogu pokoju albo na szafie, a także pluszowe misie. Dla każdego dziecka taka zabawka jest niezwykle atrakcyjna i pluszak zwykle towarzyszy mu, kiedy wybiera się do spania. Warto kupić ponadto kosze, gdzie będzie można je przetrzymywać, szczególnie gdy jest ich sporo. Można je dopasować pod kolor wnętrza czy też pomalować, jeżeli zrobione są np. z wikliny. Będzie to też odpowiednie akcesorium, które pozwoli nauczyć dziecko utrzymywać porządek w pokoju.

Zabawka dla miłośnika przygód
Jeżeli ma się dość dużo miejsca można nabyć też namiot do pokoju dla dziecka. Większość dzieci uwielbia schowki i chowanie się, dlatego będzie to dla nich świetna zabawa. Dziecko będzie mogło tam ułożyć swoje pluszaki oraz autka albo lalki. Może do wspólnej zabawy zaprosić rodzeństwo czy też opiekuna, ponieważ w namiocie jest sporo miejsca. Latem można go także postawić w ogrodzie, gdzie dziecko będzie miało możliwość bawić się podczas upalnych dni.

Zabawki w głównej mierze powinny rozwijać, z tego powodu dobrze postawić na te interaktywne, wszechstronnie stymulujące zmysły. Nie muszą to być świecące i grające, których nadmiar może też być rozkojarzający dla dziecka. Warto wybrać te konstrukcyjne, które pozwalają na ćwiczenie kreatywnego myślenia, a także wyobraźni przestrzennej. Klasyczne Lego albo też klocki drewniane będą idealnym dodatkiem do dziecięcego pokoju, pomagają tworzyć więź z dzieckiem dzięki wspólnej zabawie. Najistotniejsze by kupować takie, które odpowiednie są do wieku dziecka i jego stopnia rozwoju. Można je schować w regale z organizerami, który jest najbardziej funkcjonalny do dziecięcego pokoju, gdyż wszystko będzie na wyciągnięcie ręki a ponadto dziecko samo będzie mogło chować do szuflad swoje klocki, lalki i samochodziki, ucząc się przy tym troski o swoje rzeczy.

12 marca 2018 admin , ,