Małe dziecko w swoim pokoju spędza bardzo dużo czasu. To tam bawi się i śpi, dlatego dobrze jest poświęcić trochę czasu i urządzić je tak, aby było odbiciem jego charakteru i pasji. Dzieci już od najmłodszych lat wyrażają dobitnie co jest zgodne z ich upodobaniami, a co nie, nawet wtedy, gdy nie potrafią jeszcze mówić. Z tego powodu warto ich fascynacje przełożyć na urządzenie ich pokoju, żeby czuły się w nim jak najlepiej.

Kupno mebli do pokoju dla dziecka
Pokój dziecięcy tak jak ten dla dorosłych może być urządzony w danym stylu. Dobór mebli dla malucha poparty jest przede wszystkim komfortem i funkcjonalnością, jednak warto by były one także wkomponowane do zaplanowanego wystroju. Najlepszym rozwiązaniem jest wybrać meble z drewna, które świetnie skomponują się z każdą aranżacją. Meble z płyty mdf są odpowiednie raczej do pokoju starszego dziecka, szczególnie jeżeli są nabłyszczane i laminowane, nie będą funkcjonalne w pokoju maluchów, gdyż w przypadku ich zastosowania musiałyby być bez przerwy myte z odbitych dłoni. Najbardziej wytrzymałe są meble dębowe, jednak są również bardzo ciężkie. Zwykle więc stosuje się połączenie płyty mdf i płyty meblowej, które jest lżejsze. Do urządzenia pokoju w danym stylu dla mniejszych dzieci, można zastosować także łóżka w różnych kształtach, np. takie imitujące samochód wyścigowy bądź statek albo dla dziewczynek imitujące karetę. Do małego pokoju rodzeństwa warto wstawić łóżko piętrowe. Takie łóżko chciałoby mieć niejedno dziecko. Ogromny wybór kolorów i odmian materiału da szansę dopasować je do każdego wystroju. Szafa przesuwna sprawdzi się zarówno w pokoju młodszego dziecka, jak i starszego. Jej podstawową zaletą jest duża pojemność. Można wytworzyć ją z lustrzaną powłoką lacobel, która może być zrobiona także z wybraną grafiką albo tradycyjną drewnianą.

Urządzenie pokoju dziecięcego w stylu pirackim
Dla amatorów podróży, można zaaranżować pokój w stylu pirackim. Poza łóżkiem imitującym łódź, jego częścią może być ster przytwierdzony do ściany, a także naklejka ścienna z mapą świata, na której młodzi podróżnicy zakreślać będą miejsca, które chcą odwiedzić. Rzecz jasna nie można zapomnieć o podłodze, która przypominać będzie morskie fale. Mogą na nim być uwidocznione morskie zwierzęta, czyli ryby, ośmiornice, czy też koniki morskie. Na ścianie obok mapy można zamocować postaci piratów z filmów animowanych. Częścią pirackiego pokoju bezwzględnie musi być kufer na pirackie skarby, czyli wszystkie cenne zabawki malucha.

Wystrój pokoju małej modelki
Dziewczynki bardzo lubią iść w ślady swojej mamy i nic w tym złego, w związku z tym można urządzić pokój małej wielbicielki mody. Jeśli dziewczynka uwielbia stroić się przed zwierciadłem można zamocować takie na całą ścianę, w którym będzie mogła się przeglądać, zakładając na siebie kolejne sukienki. Mała toaletka, podobna do tej, którą ma mama, jednak zawierająca zabawkowe kosmetyki i nieszkodliwe dla skóry farby do malowania twarzy. Można wykorzystać bielone meble, zarówno komody, jak i łóżko. Dzięki takiemu rozwiązaniu gadżety można zastosować w dowolnych kolorach, nie tylko w różu. Ładnie pasować będą poduszki, kotary czy dywany w kolorze lawendowym.