Jakie notatki sprawdzają się najlepiej?

W czasie roku szkolnego uczniowie i studenci zastanawiają się, w jakie notatki najlepiej inwestować. Dziś mamy do dyspozycji masę nowych technologii, które pozwalają na przygotowanie cyfrowych i ręcznych notatek w wysokiej jakości i o wysokiej użyteczności. Być może zabrzmi to banalnie, ale najważniejsza jest wygoda osoby, która będzie z nich korzystała. Czasami nie będzie nawet potrzebowała niczego, żeby przyswoić omawiany materiał.

Notatki w wygodnej, elektronicznej formie


Cyfrowa forma notatek staje się coraz bardziej popularna. Można wykonać je za pomocą telefony, iPada albo komputera czy laptopa z porządnym edytorem tekstu. Większość młodych osób pisze na klawiaturze znacznie szybciej, niż ręcznie, dzięki czemu mogą zapisać znacznie więcej informacji i mieć pełniejsze notatki. Jeśli jednak są one dyktowane, to dobrze jest pisać ręcznie, w czym przydaje się rysik i tablet. Wiele osób jest w stanie uczyć się tylko z pisanych notatek, ale nawet te można dziś wykonać w wygodny sposób na ekranie. Trzeba tylko pamiętać, że od wpatrywania się w niego oczy mogą szybko się zmęczyć i zniszczyć.

Notatki na kartce robione ręcznie


Notatki wykonywane ręcznie mają kilka plusów. Po pierwsze można wyżyć się na nich twórczo, dodając do nich samodzielnie wykonane rysunki czy wykresy, po drugie łatwo je skopiować, na przykład za pomocą ksero dostępnego w szkole albo przeznaczonych do tego punktach usługowych, a do tego wiele osób jest w stanie uczyć się tylko z takiej formy notatek. Nie zawsze muszą być wykonane estetycznie, czasami wystarczy sam fakt posiadanie pisma przed oczami, żeby odczytywać je w przyjemniejszy sposób. A jeśli pisze się je samodzielnie, łatwej zapamiętuje się ich treść i można szybko przywołać ją w pamięci.

Materiały dodatkowe przesyłane przez nauczycieli


Czasami studentom albo uczniom wystarczą tylko materiały przygotowane przez nauczyciela, których znacznie więcej zaczęło pokazywać się w czasie zdalnego nauczania. Są to różnego rodzaju prezentacje, karty pracy albo notatki biograficzne, które można przepisać albo wydrukować. Zastępują one w pełni notatki i można się z nich spokojnie uczyć. Jeśli ktoś nie potrzebuje żadnych innych materiałów, nie musi się zupełnie skupiać na ich wykonywaniu. Takie pliki posiadają przeważnie sporo wiedzy, która wystarczy, żeby zaliczyć przedmiot. A bardziej ambitne osoby dalej mogą szukać wiedzy na własną rękę.